Szafy na wymiar i pod zabudowę

W naszej obecnie przestrzeni nie wyobrażamy sobie nie posiadać szafy na wymiar. To najlepsze rozwiązanie, aby mieć wszystko poukładane w najbardziej optymalny sposób. Dobrze dobrane szafy pod zabudowę posiadają wiele przestrzeni dopasowanych do danego pomieszczenia i wymagań właścicieli.

Szafy na wymiar najczęściej występują w przedpokoju, sypialni i w pokojach dziecięcych. Dobrze dopasowane szafy pod zabudowę nie tylko nie pomniejszą optycznie pomieszczenia, ale wręcz wpłyną na ich wizualne powiększenie. Mieści się bowiem w nich większość rzeczy, które normalnie zajęły by kilka mniejszych mebli porozstawianych po całym pokoju.Szafy pod zabudowę doskonale sprawdzą się w sypialni usytuowanej na poddaszu. Pozwolą na zagospodarowanie niewygodnych wnęk i miejsc pod skosami. Skosy są trudne do zaaranżowania, ale nie jest to zadanie niemożliwe do wykonania. Szafy na wymiar pod skosami nie tylko mogą być bardzo pojemne, ale również mogą być ważnym elementem dekoracyjnym pokoju.

Drzwi przesuwne to ważny element szafy na wymiar. Musi komponować się z aranżacją całego pomieszczenia. Dlatego tutaj możemy zastosować wiele rozwiązań. Szafy pod zabudowę często posiadają drzwi przesuwne z lustrami w różnym kolorze, fronty drzwi z motywem widniejącej na ścianie tapety czy zamówiony specjalnie dla klienta obraz czy zdjęcie.

Dobrze zaprojektowane szafy na zamówienie w przedpokoju posiadają przestrzeń na płaszcze i kurtki, specjalne półki na buty, miejsce, gdzie możemy trzymać odkurzacz, deskę do prasowania, miotłę i inne środki czystości. Będą również posiadać kosze na czapki, szaliki, rękawiczki czy miejsce na parasole. Słowem – szafy na wymiar w przedpokoju zmieszczą wszystko, co jest nam niezbędne w tym miejscu.

Szafy na zamówienie w sypialniach i pokojach oprócz oczywistych relingów i półek na ubrania mogą posiadać na przykład specjalne półki na buty, szuflady na krawaty, paski czy specjalną szufladę na biżuterię. Drążki na marynarki i koszule można umieścić pod samym sufitem – łatwo po nie sięgniemy dzięki systemowi obniżającemu reling do niskiego poziomu.

Szafy na wymiar w garderobie dodatkowo mogą posiadać przestrzenie na pościel, koce czy odzież zimową odłożoną na przyszły sezon.

Jak widać – bez szafy na wymiar nie możemy się obejść.

Zapraszamy do naszej galerii, aby zobaczyć inne nasze realizacje.