Meble biurowe

Meble biurowe to pojęcie bardzo pojemne. Mówiąc meble biurowe myślimy nie tylko o ergonomicznych biurkach czy krzesłach, ale również o pojemnych i funkcjonalnych szafach na dokumenty, różnego rodzaju recepcjach czy stanowiskach będących punktami informacyjnymi. Meble biurowe to także wyposażenie placówek publicznych takich jak przedszkola, szkoły czy przychodnie.

Każde z tych miejsc wymaga indywidualnego podejścia pod kątem dostosowania mebli do wymagań określonych przez dane pomieszczenie oraz wymagań Klienta. Dlatego zaprojektowane na wymiar meble biurowe są idealnym rozwiązaniem dla każdej firmy.Szafy na wymiar to bardzo dobre rozwiązanie w przestrzeni biurowej. Można w nich zmieścić dużo więcej dokumentów, niż w tradycyjnych szafach stojących. Szafa w biurze otwierana jest znacznie częściej niż w domu, jej eksploatacja zatem jest bardziej intensywna. Dlatego duże znaczenie ma system przesuwny, jaki zastosowaliśmy. Musi on być odpowiednio wytrzymały, aby nie stanowił problemu nawet po długiej eksploatacji. Ważnym elementem mebli biurowych jest ich bezpieczeństwo. Również dotyczy to szaf na dokumenty – otwierane co chwila drzwi muszą być stabilne i nie stanowić ryzyka wypadnięcia z mechanizmów.

Meble biurowe to przede wszystkim ergonomiczne, funkcjonalne ale i stylowe biurka. Układ biurka jest podstawowym elementem wpływającym na wielkość przestrzeni do pracy. Przy samodzielnych stanowiskach częstym rozwiązaniem są biurka w kształcie litery L. Taki układ pozwala na dużą przestrzeń dla dodatkowego sprzętu biurowego jak drukarka czy kuwety z dokumentami. A przy tym pozostaje nadal duża powierzchnia do pracy. Dzięki takiemu układowi łatwiej utrzymać nam większy ład i porządek w miejscu pracy. Przy układach wielostanowiskowych można również zastosować ten układ, ale można też zastosować proste biurka z wydzieloną ściankami indywidualną przestrzeń dla każdego pracownika. Możliwości jest wiele. Ważnym elementem w biurkach jest układ szuflad, w którym możemy wszystko pomieścić. Ich różna wielkość i położenie pozwalają zagospodarować przestrzeń zarówno na drobne materiały biurowe jak i ważne na dokumenty.

Recepcje i punkty informacyjne to wizytówka firmy. Te meble biurowe są niezwykle istotne, gdyż tutaj nasz Klient kieruje swoje pierwsze kroki. Jeżeli styl recepcji czy punktu informacyjnego jest odpowiednio dobrany a przy tym jest on funkcjonalny zarówno dla pracownika firmy, jak i dla obsługiwanego Klienta, to możemy być pewni, że przełoży się to na dobre postrzeganie naszej firmy w oczach Klienta. Recepcje mogą być tradycyjne, wykonane z płyty MDF lub z drewnianymi frontami ale i wykonane ze sztucznych elementów czy szkła. Wszystko zależy od stylu całego wnętrza zajmowanego przez firmę. Meble biurowe muszą więc być ergonomiczne, funkcjonalne i stylowe, gdyż w biurze spędzamy dużą część naszego dnia. Dlatego musimy czuć się w ich otoczeniu dobrze.

Zapraszamy do naszej galerii, aby zobaczyć inne nasze realizacje.