Meble kuchenne

Realizowane przez firmę Kocan Meble meble kuchenne są wykonywane w bardzo wielu stylach. Kuchnia na zamówienie jest dostosowana do nie tylko wymagań Klienta pod kątem wyglądu i stylu, ale również pod kątem funkcjonalności. Kuchnia na zamówienie bez względu na to, czy jest kuchnią w stylu klasycznym czy nowoczesnym musi być przede wszystkim funkcjonalna. Funkcjonalna kuchnia na wymiar to nie tylko kwestia odpowiedniej ilości szuflad, szafek, akcesoriów ale również dostosowanie mebli kuchennych do pomieszczeniaDobrze zaprojektowane meble kuchenne będą miały odpowiednią długość blatu roboczego, aby nigdy nam nie zabrakło miejsca. Jeżeli wielkość i kształt na to pozwoli, możemy również pokusić się o funkcjonalną wyspę, półwysep będący jadalnią czy podświetlony barek, który będzie ulubionym miejscem w trakcie niejednego domowego przyjęcia. Kuchnia na wymiar może być zamkniętym pomieszczeniem lub też aneksem kuchennym połączonym z jadalnią lub salonem.

Najważniejsza jest pierwsza rozmowa z Klientem. Pozyskanie od Niego jak najwięcej informacji. Znalezienie odpowiedzi na pytanie, co dla Niego oznacza wymarzona kuchnia na wymiar. Jakie ma wymagania a czego zdecydowanie nie chce posiadać.

Bardzo ważne są dyskusje na temat stylu kuchni na zamówienie. Pojęcie stylu klasycznego czy nowoczesnego w odniesieniu do mebli kuchennych jest bardzo szerokie.

Klasyką może być prosta forma mebli lub też meble kuchenne stylizowane na stare, wiejskie, angielskie i tego typu. Ich klasyka może być wyrażona zarówno we frontach, fezowaniach, marmurowych blatach, czy wystylizowanych nogach wyspy. Klasyczna kuchnia na zamówienie może być bardzo surowa lub też pełna przepychu.

Podobnie nowoczesne meble kuchenne to bardzo szerokie pojęcie. Nowoczesna kuchnia na zamówienie to za równo podążanie za obecnymi trendami wyrażającymi się np. w wybraniu najmodniejszych obecnie kolorów (szarości od kilku lat są w modzie), jak i minimalizm polegający na braku nadmiaru szczegółów, brak uchwytów, gładkość, lekkość. Ale nowoczesna kuchnia na wymiar, to również ekstrawagancja, gdzie zarówno dobrane kolory mebli jak i dodatki będą ją mocno wyróżniać od innych wnętrz.

Bez względu na styl mogą one posiadać nowoczesne systemy pozwalające na otworzenie szuflady poprzez delikatne pchnięcie frontu, wytrzymałe prowadnice, funkcjonalne kosze wszelkiego rodzaju pomagające w utrzymaniu porządku. Również każda kuchnia na zamówienie musi posiadać układ świateł, które nie tylko pomagają przy przygotowaniu posiłków, ale są również bardzo ważnym elementem dekoracyjnym.

Zapraszamy do naszej galerii, aby zobaczyć inne nasze realizacje.